Dilek Ağacı Projesi


class
Bir çocuk düşünün. Sizin çok kolay elde edebildiğiniz bir doğum günü pastasının, bir montun, bisikletin ya da bir spor ayakkabısının hayalini kuruyor ve bu hayaline kavuşamıyor. Yine bir anne düşünün ki, çocuğuna kek pişirebilmek için küçük bir fırını bile yok. Bir fırının, tencerenin, buzdolabının hayaliyle yaşıyor. Ekonomik durumu insanca yaşamaya uygun olan birçoğumuz için bu ihtiyaçlar hayal değil. Çünkü bunların hepsini kendimiz ve çocuklarımız için kolayca satın alabiliyoruz. Dolayısıyla bu ihtiyaçların birer hayal olabileceğini aklımıza getiremiyoruz. 

İşte Dilek Ağacı Projemiz, dezavantajlı gruptaki ailelerin, özellikle de annelerin ve çocuklarının, yaşamlarında sahip olmak istedikleri ama ulaşamadıkları hayallerini gerçekleştirmeyi hedefliyor. Kurdukları hayalleri gerçeğe dönüştürüyor, yüzlerini güldürüyor. 

Acil İhtiyaç Projesi Vakfı olarak, proje kapsamında çocuklara ve ailelere hayallerinin neler olduğunu soruyoruz. Sonra bu hayalleri tek tek yazıp temsili bir dilek ağacına asıyor, bağışçılarımız ile paylaşıyoruz. Bağışçılarımız bu isteklerden bir ya da birkaçını satın alarak, hayal sahibine ulaştırıyor. 

Dilek Ağacı Projemize kişisel katkılarınız ile destek olabileceğiniz gibi, çalıştığınız şirketlerin kurumsal sosyal sorumluluk projesi olarak bu projeyi sahiplenmesini de sağlayabilirsiniz. 

Elden ele iyiliği çoğaltmak, bir insanın hayalinin gerçeğe dönüşmesiyle yaşadığı mutluluğa tanık olmak için sizi Dilek Ağacı Projemize katkı sağlamaya bekliyoruz.